Aktualności

Smartfon… zabawka czy pułapka?

Smartfon… zabawka czy pułapka?

Zapraszamy do zapoznania się z postem Fundacji Dbam o Mój Zasięg na temat smartfonów w życiu naszych dzieci pod linkiem Fundacja Dbam o Mój Zasięg | Facebook lub poniżej:

SMARTFON NIE JEST dobrą zabawką dla dziecka i mamy na to dowody❤️❤️❤️.

W okresie przedświątecznym pamiętajmy, że:

1️⃣ Okres świąt Bożego Narodzenia, Pierwszej Komunii Świętej, urodzin, imienin i innych ważnych dat i wydarzeń w życiu dziecka NIE SĄ dobrą okazją do dawania dziecku smartfona lub innego urządzenia ekranowego. Pamiętajmy, że jeśli tak robimy jeszcze bardziej „wiążemy emocjonalnie” dziecko z urządzeniem ekranowym. A dobry smartfon jest wyznacznikiem statusu społecznego w klasie.

2️⃣ Rodzic, który daje dziecku smartfona mówiąc: „Masz kochanie, to jest Twój smartfon” popełnia błąd. Dlaczego? Bo jak dziecko nadużywa swojego telefonu większość rodziców od razu zabiera dziecku telefon. A zabieranie własności – a prezentu to już w ogóle – jest przemocą, która bardzo mocno wpływa na uczucia dziecka. Jak powinniśmy dawać dziecku telefon? A właśnie tak: ” Kochanie, to jest mamy i taty telefon – dajemy ci go w używanie”. Dbaj o niego i szanuj go.

3️⃣ Dawanie dziecku pierwszego smartfona bez kontroli rodzicielskiej jest totalnym nieporozumieniem. Dziecko musi być maksymalnie chronione, nawet jeśli ta ochrona ma być ochroną technologiczną. Dobra praktyką jest danie dziecku używanego telefonu komórkowego, na przykład po nas – rodzicach.

Tych zaleceń w Fundacja Dbam o Mój Zasięg mamy o wiele więcej, a o wszystkich nich bardziej powiemy na styczniowym webinarze.

Koniecznie pobierajcie nasz poradnik dla rodziców dostępny tutaj: https://dbamomojzasieg.pl/…/Nowe-technologie-w-domu…

Tymczasem pamiętajmy, że zgodnie z najnowszym badaniem NASK przeciętny nastolatek dostał pierwszy telefon z dostępem do Internetu – wynosi on 8 lat i 5 miesięcy. Ten wiek będzie się jeszcze obniżał. Przeczytajcie cały raport z uwagą, naprawdę warto https://www.nask.pl/…/5316,Co-robia-nasze-dzieci-w…

Written by - - 160 Views