Rewia na lodzie: „NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA”

27 września 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do hali widowiskowo – sportowej Arena Gliwice na spektakl teatralny pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”, opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Aktorzy mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Byliśmy zachwyceni spektaklem. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.