SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariusza

Roczny Plan Działań Wolontariatu

Za nami 15 lat pracy szkolnego wolontariatu

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.” / T. Jefferson/

Miniony rok szkolny był niezwykle owocny w różnorodne działania szkolnego wolontariatu. Wiele z nich to kontynuacja działań z lat poprzednich. Przygotowaliśmy stroiki na opuszczone groby i groby zmarłych nauczycieli, odbyły się dwa kiermasze świąteczne na rzecz nieuleczalnie chorych Bartosza i Oskara, zbieraliśmy dary dla Ukrainy oraz dla Kresowian, tradycyjnie pomogliśmy bezdomnym psom i kotom, przygotowaliśmy drobne upominki świąteczne dla osób chorych i starszych, pomagaliśmy przy obchodach Dnia św. Marcina, pracowaliśmy na rzecz środowiska przyrodniczego, zbieraliśmy nakrętki dla Marcina, przygotowaliśmy kartki świąteczne dla DHD w Opolu, przygotowaliśmy, uczestniczyliśmy aktywnie w imprezie środowiskowej podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły, wparliśmy naszymi działaniami świetlicę szkolną, by mogła wzbogacić bazę dydaktyczną. Przez cały rok zajmowaliśmy się promocją zdrowego odżywiania się prowadząc akcję „ Środa z witaminką” . Tegoroczną pracę zwieńczył w ramach „Pól Nadziei” koncert charytatywny na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, podczas którego zbieraliśmy środki na zakup kamizelek oscylacyjnych. To wszystko nie byłoby to możliwe bez chęci do działania u naszych uczniów, ale także ich rodziców, dziadków, znajomych osób, pracowników naszej szkoły oraz różnych instytucji. Wszystkim Państwu bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wspieranie pracy szkolnego wolontariatu.

Opiekun Małgorzata Witczak