SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Szkolny Klub Wolontariusza działa w naszej szkole od 2008 roku. Nasza praca polega na bezinteresownym pomaganiu potrzebującym. Dotychczas pomagaliśmy np. w nauce, zbieraliśmy dary dla ofiar trąby powietrznej, dzieci ze szpitala dziecięcego, dzieci z Domu Dziecka. Braliśmy udział w zbiórkach żywności w naszym mieście, kwestowaliśmy i prowadziliśmy kiermasze na rzecz chorych dzieci np. Ewy Kieryk, Bartka Bułata, Majki Zabłockiej oraz podopiecznych z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. W obecnym roku szkolnym opiekunami szkolnego wolontariatu są pani Małgorzata Witczak i pan Klaudiusz Bialik, a w wolontariacie działają uczniowie z klas 4-6 i 1-3 gimnazjum. Wolontariuszy przybywa, ponieważ pomagać innym może każdy, kto chce z nami pracować systematycznie lub czasowo – jest nas teraz około 20 osób, a  pracy naszej towarzyszy kilka pięknych myśli

“Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest:
Co robisz dla innych?”

/Martin Luther King/

“Posiadanie wielkiego serca
nie ma nic wspólnego
z wartością twojego konta bankowego.
Każdy ma coś, co może dać innym.”

/Barbara Bush/

“Teraz pomaganie jest modne,
kiedyś nie było modne,
było oczywiste. ”
                                                      /Bogusław Linda/

“Obym nigdy nie był tak zajęty  swoimi sprawami,
by nie zareagować na potrzeby innych
ze współczuciem i życzliwością.”

/Thomas Jefferson/

“Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie
jest zagubienie się w służeniu innym.”

_______________________________________________________________________

Żonkile dla Hospicjum rozdawaliśmy
już drugi raz w Kędzierzynie

“Pola Nadziei” to międzynarodowa akcja rodem ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care ponad 60 lat temu.
W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku hospicjum w Krakowie. Obecnie Pola Nadziei rozkwitają w kilkudziesięciu polskich miastach. Akcja ta ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki.

„Pola Nadziei” po raz pierwszy zakwitły w Opolu dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w 2009 roku. Akcją kierują wolontariusze z Technikum Ekonomicznego w Opolu i stała się ona już tradycją. Z roku na rok przyłącza się do niej coraz więcej ludzi i instytucji: szkoły, parafie, domy pomocy, szpitale, firmy oraz stowarzyszenia z różnych miejscowości województwa opolskiego.
W wyniku zaangażowania uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, studentów, proboszczów, parafian, pacjentów, terapeutów, pracowników, sołtysów i mieszkańców pozyskiwane są środki na zakup sprzętu medycznego, leków, środków opatrunkowych, a także upowszechniana jest idea opieki hospicyjnej. Podczas 8 edycji zebrano dla hospicjum 216 632, 74 zł oraz rozdanych zostało 41 000 papierowych żonkili.
Tegoroczne “Pola Nadziei” trwać będą do września.
Szkolny Klub Wolontariusza działający w naszej szkole już drugi raz (pierwszy – 2015r.) przyłączył się do tej szlachetnej akcji. Dzięki dobroci serc i hojności mieszkańców Sławięcic – parafian z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, będziemy mogli przekazać 1730zł nazbieranych podczas kwest w dniach 17-18 czerwca br., w zamian za rozdanych około 300 ręcznie robionych przez uczniów papierowych żonkili. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu opiekunowie szkolnego wolontariatu serdecznie dziękują. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Anny Łukaszczyk oraz do Pana Piotra Czub z Hurtowni Artykułów Papierniczych “SPEED”, którzy ofiarowali artykuły papiernicze (brystole, bibuły, papier ksero).

Małgorzata Witczak i Klaudiusz Bialik