Regiony Polski

Regiony Polski – pod takim hasłem uczniowie klasy 4 w ramach projektu semestralnego z historii zaprezentowali kulturę i tradycje regionów Polski. Każda grupa świetnie przygotowała swój program, wykorzystując informacje o danym regionie, stroje regionalne, piosenki, tańce, quizy a nawet potrawy. Uczniowie przypomnieli nam między innymi, że w Sławięcicach mieszka wybitny sportowiec Helmut Krieger, finalista igrzysk olimpijskich w Seulu (1988) i piąty zawodnik światowych igrzysk halowych w Paryżu (1985) a także zwyciężca Finału Grand Prix IAAF (1988). Ciekawostką jest też fakt, że krewny Zosi Bojeczko jest Laureatem Nagrody Nobla.  Uczniowie postarali się też o stroje ludowe. Degustacje regionalnych potraw zachwyciły wszystkich. Brawo czwartoklasiści! Pokazaliście, że nauka może być przygodą, zabawą, przyjemnością.