Edukacja w terenie

Nie od dziś wiadomo, że w szkolnych wycieczkach, w tym wycieczkach edukacyjnych, warto jest uczestniczyć. Tak też było wiosną tego roku. Klasa IV odwiedziła Planetarium Śląskie im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Obiekt jest już po kapitalnym remoncie i spełnia wszystkie standardy europejskie. Bardzo ciekawy seans o Układzie Słonecznym i porach roku, pozwolił na przypomnienie i utrwalenie zdobytych na przyrodzie wiadomości. Niezapomnianą atrakcją był także przejazd unikalną nizinną kolejką linową „Elką” nad Parkiem Śląskim. Podczas tego wyjazdu odwiedziliśmy również historyczną radiostację w Gliwicach.

Klasa VI natomiast w ramach lekcji biologii miała okazję odwiedzić Ogród Zoologiczny w Opolu. Wyjazd był bardzo udany, ponieważ zwierzęta same pięknie się nam eksponowały, jakby prosząc o uwiecznienie ich w obiektywie, a przy okazji można było im się uważniej przyjrzeć, zwłaszcza, że szereg z nich to gatunki coraz rzadsze. Podczas wyjazdu zachwycił nas także niedawno oddany do użytku w opolskim ZOO kompleks akwariów. Obydwa odwiedzone przez naszych uczniów miejsca są godne polecenia także na ciekawe rodzinne wyjazdy.