Aktualności

Dnia 15 maja w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość integrująca szkołę ze środowiskiem lokalnym pt. „Ramię w ramię”.

Honorowymi gośćmi byli strażacy z OSP Sławięcice, którzy 4 maja obchodzili swoje święto. Zawsze są dla nas, w tym dniu my chcieliśmy być dla nich. Ich obecność uczciliśmy przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klas V i VIII.

Powitaliśmy także radnego Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle pana Tomasza Schellera oraz przybyłych członków Rady Osiedla Sławięcice. Poprzez to zaproszenie chcieliśmy wyrazić ogromną wdzięczność za okazywane nam nieustanne wsparcie i pomoc w realizacji działań szkoły.

Nie zapomnieliśmy także o mamach i tatusiach, którzy niedługo będą obchodzić swoje święto. Dla nich montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej. Wzruszeń było co niemiara.

Stała i wciąż rozwijająca się współpraca z sąsiadującym z naszą szkołą Bajkowym Przedszkolem, zaowocowała uczestnictwem grona pedagogicznego i przyszłych pierwszaków na odbywającym się jednocześnie dniu otwartym. Na korytarzu szkolnym po przedstawieniu, dostępne były dla nich atrakcje w „Kąciku dla najmłodszych”, które przygotowali uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami.

Cały czas prężnie działała kawiarenka, w której można było nabyć przygotowane przez rodziców słodkości oraz kiermasz rękodzieł wykonanych przez uczennice naszej szkoły.

Nasze spotkanie zapoczątkowało uroczyste otwarcie ogrodu różanego, poświęconego naszemu patronowi Janowi Pawłowi II, którego dzień obchodzimy w szkole 18 maja.

W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy podziękować wszystkim osobom, które swoim wysiłkiem i staraniami przyczyniły się do powstania tego ogrodu, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły za pomoc w przygotowaniu i obsłudze kawiarenki.

Dziękujemy także nauczycielom świetlicy za przygotowanie dekoracji do tej uroczystości.

Tłumy rodziców przybyłych do szkoły wskazywały na to, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i integracja szkoły ze środowiskiem jest niezbędna, aby wzmacniać więzy społeczne.

Zatem do zobaczenia następnym razem!!!!

Written by - - 249 Views