Aktualności

Akcja „Kolorowe kredki”

Akcja „Kolorowe kredki”

Serdecznie zapraszamy Społeczność Szkolną do zbiórki kredek na cel charytatywny!

Jeśli masz zbędne, niekompletne kredki ołówkowe i ołówki chcesz je wyrzucić, weź udział w zbiórce prowadzonej w szczytnym celu!

Kredki muszą być zatemperowane „na ostro” oraz oczyszczone np.
z plasteliny, kleju, korektora. Nie mogą być pogryzione.

Organizatorzy tej KOLOROWEJ niezwykłej akcji przyjmują również materiały do szycia piórników (tkaniny, suwaki, elementy dekoracyjne)
oraz nowe komplety kredek, kleje w sztyfcie, nowe oraz używane, dobrze ostrzące temperówki.
Zbiórka trwa do 10 maja. Dary prosimy zostawiać w pojemniku stojącym pod tablicą ogłoszeń w holu szkoły.
.

Kilka słów na czym polega akcja?

Zbieramy kredki, następnie przekazujemy fundacji, która pracuje nad ich obróbką
i segregacją. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych  i świetlic środowiskowych. Kredki świecowe przetapiane są na tęczowe kredki w kształcie klocków, misiów, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.

Ważne jest to, że stare kredki dostają „nowe , drugie życie” i nadal cieszą oczy oraz serca a przy okazji chronimy chociaż trochę środowisko przyrodnicze.

Liczymy na waszą pomoc !

Adres strony,  gdzie jest więcej informacji:

https://www.facebook.com/Kolorowe-Kredki-zbieramy-kredki-i-pomagamy-wyj%C4%85tkowym-i-niesamowitym-101306534566819/?modal=admin_todo_tour

Written by - - 646 Views