Aktualności

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w XXVIII Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” / „Jugend trägt Gedichte vor“.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą brać udział wyłącznie w eliminacjach szkolnych i gminnych.

Konkurs zostaje rozpisany w następujących kategoriach:

A – szkoły podstawowe kl. IV-VI;

 B – szkoły podstawowe kl. VII- VIII;

C – szkoły średnie.

Każdy z uczestników konkursu recytuje dwa utwory poetyckie w języku niemieckim (nie będące przekładami na j. niemiecki z innych języków). Przy ocenie będą brane pod uwagę: wymowa, intonacja, dobór repertuaru (ze szczególnym uwzględnieniem wieku recytatora) oraz ogólne wrażenie artystyczne. Organizator zwraca uwagę, że recytacja polega na pracy słowem a nie gestem, natomiast ubiór recytatora stanowi jedynie tło jego wypowiedzi artystycznej (nie powinien być przebraniem, nie powinien również skupiać na sobie uwagi widza) zalecamy skromny strój.

Chętni uczniowie są proszeni o zgłoszenie się do środy 02.02.2022r. p. Sandry Słoty lub p. Agnieszki Wientzek przez aplikację TEAMS celem zgłoszenia do konkursu i otrzymania propozycji wierszy. Wiersze otrzymacie przez TEAMS.

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“ – Mniejszość Niemiecka (skgd.pl)

Written by - - 507 Views