„Śladami Jana Pawła II”

W dniu 28.10.2021r. uczniowie klas IV, V, VII i VIII wybrali się na wycieczkę do Wadowic i Krakowa – Łagiewnik, aby poznać miejsca, w których był nasz patron Jan Paweł II. W Wadowicach mieliśmy możliwość zwiedzenia Domu Rodzinnego Karola Wojtyły, byliśmy w mieszkaniu, które wynajmowali jego rodzice. Mogliśmy poznać jego życiorys, zobaczyć wiele pięknych zdjęć i pamiątek z lat dzieciństwa, lat młodzieńczych, ale też jego drogi jako kapłana. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Wadowickiej, w której można zobaczyć chrzcielnicę, przy której był chrzczony Karol Wojtyła. Rozkoszy naszym podniebieniom dostarczyły kremówki ufundowane przez naszych księży. Po krótkim odpoczynku na wadowickim rynku udaliśmy się do Krakowa, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w którym Karol Wojtyła bywał bardzo często, zarówno przed wyborem na papieża jak też i później. Po zwiedzeniu sanktuarium udaliśmy się w drogę powrotną i już mamy cel kolejnej wycieczki – Centrum Jana Pawła II, które mieści się niedaleko Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.