II Odrzański Turniej Terenowy

20 czerwca br. odbył się w naszym mieście II Odrzański Turniej Terenowy. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna z klasy 6. W imprezie wzięli udział uczniowie kl.7-8 szkół podstawowych i średnich z 10 szkół. Celem Turnieju było poznanie kozielskiej części miasta – wzbogacenie wiedzy o jego ciekawej historii oraz doskonalenie umiejętności orientacji w terenie. Podczas pokonania 5km trasy na czas, należało także odnaleźć ukryte informacje na wskazanych punktach orientacyjnych i udzielić odpowiedzi na 23 pytania. Podczas turnieju mieliśmy także okazję zwiedzić piękne Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz wysłuchać interesującej prelekcji o średniowiecznych ubiorach. Mimo trudnych warunków pogodowych najmłodsi uczestnicy zabawy spisali się świetnie i już mają chrapkę na zdobycie dla szkoły w przyszłym roku nagrody głównej – Pucharu Prezydenta Miasta.

Opiekun grupy Małgorzata Witczak