Aktualności

Szczepienie przeciwko wirusowi HPV

SZANOWNI  PAŃSTWO

Zakończył się już program edukacyjny prowadzony w szkołach, a dotyczący szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy.  W tym roku niewielu rodziców zdecydowało się na szczepienie swoich córek przeciw temu groźnemu wirusowi, albo niewielu oddało jeszcze zgody na szczepienie.

Państwa dzieci zostały już zapoznane z zagrożeniami jakie niesie zakażenie i w konsekwencji

rak szyjki macicy.

Wirus HPV odpowiada za różne przed nowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety.W Polsce zapada na ten typ nowotworu ponad 3 600 kobiet rocznie, z czego umiera, co roku około 2 000 – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie. Szczepionka, którą finansuje Gmina Kędzierzyn – Koźle jest najlepszą szczepionką w profilaktyce dostępna na rynku. Dzięki zaszczepieniu można prawie całkowicie zapobiec w przyszłości zachorowania na raka szyjki macicy naszych córek.

DOJRZAŁE DECYZJE MOGĄ UCHRONIĆ MŁODE ŻYCIE PRZED  

RAKIEM SZYJKI MACICY

Kończymy zbieranie Państwa zgód na szczepienia. Zachęcamy do przemyślenia możliwości dokonania szczepienia i podjęcia słusznej decyzji dla Państwa córek.

Zgody można składać do 24.04.2023 roku we wszystkich placówkach Kliniki Nova

– Klinika Nova – Kędzierzyn – Koźle ul. Kłosowa 7 ( Kłodnica )

– Klinika Nova – Kędzierzyn – Koźle ul. Łukasiewicza 23 ( Koźle )

– Klinika Nova – Kędzierzyn – Koźle ul. Księdza Piotra Ściegiennego 2 ( Sławięcice )

– Klinika Nova – Kędzierzyn – Koźle ul. Ciasna 1 ( Cisowa )

– Klinika Nova – Poborszów ul. Krapkowicka 25 ( Poborszów )

Szczepienia HPV są wykonywane dla dziewczynek z rocznika 2010 i 2011 posiadających meldunek stały lub czasowy na terenie Gminy Kędzierzyn – Koźle powyżej jednego roku ( czyli w dniu szczepienia meldunek co najmniej od roku ), lub przebywających w rodzinach zastępczych, gdzie dopuszcza się meldunek tymczasowy na terenie Kędzierzyna – Koźla.  Kwalifikacja ta jest osobna dla każdej dawki szczepionki

Szczepienia odbywać się będą w następujących poradniach

– Klinika Nova – Kędzierzyn – Koźle ul. Kłosowa 7

– Klinika Nova – Kędzierzyn – Koźle ul. Łukasiewicza 23

Terminy i godziny szczepień będą uzgadniane telefonicznie. Podanie pierwszej dawki przewidziane jest na przełom kwietnia i maja a dawki drugiej na październik.

Zgody na szczepienia są do pobrania na stronie www.klinikanova.pl .

Telefon informacyjny w sprawie szczepień w Klinice Nova to 733 344 112 w godz. 7:00-15:00

Written by - - 218 Views