Aktualności

II KONCERT CHARYTATYWNY „Dzieci Dzieciom”

II KONCERT CHARYTATYWNY „Dzieci Dzieciom”

Za nami koncert charytatywny na rzecz hospicjum w Opolu, który odbył się w niedzielę 16 czerwca w kościele parafialnym w Sławięcicach. Koncert został zorganizowany przez szkolny wolontariat działający przy naszej szkole. Pani Małgorzata Witczak- opiekun wolontariuszy, zaprosiła do udziału w tym montażu słowno – wokalnym uczniów naszej szkoły, jej absolwentki: Maję Kubus, Łucję Nowak oraz Emilię Tymków i uczennicę PSP 18 Julię Kusz.

Mieliśmy okazję posłuchać piosenek ” Rodzina, rodzina zawsze razem się trzyma”, ” Tango dla mamy i dla taty” oraz „Dziękuję mamo, dziękuję tato” w wykonaniu uczennic klasy 2a: Marii Bojeczko, Julii Czogalli, Barbary Szip, Weroniki Szymkowiak, Ewy Szyszkowskiej i Hanny Zemły. Uczennica klasy 3a Katarzyna Jochem zaśpiewała „Wieczorny walczyk „, a Zofia Bojeczko uczennica klasy 4a zaśpiewała „Warto kochać”. Hanna Tiszbierek i Tomasz Popławski wykonali na swoich instrumentach kilka pięknych utworów. Uczennice klasy 6a: Emilia Fyrguth, Emilia Kubus i Martyna Wojton, jak też Zofia Bojeczko z klasy 4a deklamowały piękne wiersze.

Gościnnie wystąpiła Julia Kusz z dwoma utworami: „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar i „Jesteś” Małego TGD.

Absolwentki naszej szkoły zaśpiewały utwory Stanisława Soyki „Ty drucha we mnie masz”, Maryli Rodowicz „Ale to już było”, Anny Wyszkoni „Biegnij przez siebie” oraz Anny German „Człowieczy los”.

Ks. Marianowi Bednarkowi i ks. Mateuszowi Wieczorkowi dziękujemy za możliwość zorganizowania tego przedsięwzięcia w kościele.

Bardzo dziękujemy za obsługę sprzętu muzycznego Jakubowi Durkaczowi oraz Maikowi Ignatzkowi.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za udział w koncercie i złożone datki.

Written by - - 146 Views