„Ramię w ramię”

W dniu 17 maja odbył się w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II i spotkanie integracyjne całej społeczności szkolnej.

Wybierając na patrona szkoły Jana Pawła II, przystąpiliśmy do rodzin szkół jego imienia. Na pamiątkę tego wydarzenia na drzewcu sztandaru został umieszczony kotylion papieski. Został również odśpiewany hymn naszej szkoły.

Ze względu na fakt, że Papież był prekursorem w wielu dziedzinach, kochał teatr, sport i słodkości, jakże inaczej moglibyśmy obchodzić ten dzień. Uczniowie klasy IIa pod kierunkiem Pani Sandry Słota przygotowali program artystyczny pt. „Dzień Rodzica” dla swoich bliskich. Następnie odbyły się Rodzinne Mistrzostwa Sportowe, w których udział wzięli uczniowie i rodzice z poszczególnych klas. Nasi wuefiści pan Dawid Napieracz i pan Paweł Wietrzykowski przygotowali sześć konkurencji, w których rywalizowali uczestnicy mistrzostw. Konkurencje odbyły się w dwóch grupach wiekowych klasy I-III i Klasy IV-VII. W młodszej grupie wiekowej wygrała klasa IIa a w starszej klasa VIIa.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Dzieci naszej szkoły, przedszkolaki i przybyli goście mogli skorzystać z malowania buziek, sztucznych warkoczyków czy też tatuaży.

Nasi Rodzice i nauczyciele zadbali o wypełnienie naszej stołówki słodkościami oraz kawą i herbatą, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do naszej szkoły na wspólne świętowanie tego dnia.