Wszystkie kolory uczuć

Dnia 13 kwietnia (sobota) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Miejski Konkurs Recytatorski pt. „Wszystkie kolory uczuć”. Konkurs miał otwartą formę, z udziałem publiczności stwarzającą okazję do pokazania osiągnięć recytatorów.

Jego celem było m.in.:

• poznanie przez młodzież różnorodności form ekspresji słownej

• wymiana pomysłów i doświadczeń,

• rozwijanie wrażliwości artystycznej,

• stwarzanie okazji do skonfrontowania się z opiniami jury,

• wspólna zabawa, integracja,

• uwrażliwianie na piękno ojczystej poezji.

Tematem tegorocznej edycji konkursu było szeroko rozumiane pojęcie Miłości i jego artystyczna interpretacja.

Jury powołane przez organizatora oceniało:

• dobór repertuaru,

• atrakcyjność i pomysłowość przekazu,

• dobór kostiumów, rekwizytów,

• technikę wykonania,

• wartości wychowawcze.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Maciej Malcherczyk z klasy V, który zaprezentował utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Siódme niebo” oraz Maja Feruś z klasy VI z utworem ks. Jana Twardowskiego „Tęsknota”. Oboje fantastycznie się zaprezentowali i zajęli ex aequo III miejsce. Oprócz pamiątkowego dyplomu i słodkości otrzymali bony do wykorzystania w księgarni „Orion” w Kędzierzynie-Koźlu o wartości 50 zł.

Serdecznie gratulujemy!!!