I Międzyszkolny Konkurs ” Tajemnice Blachowniańskiego Bunkra”

W  dniu 28lutego odbył się I Międzyszkolny Konkurs ” Tajemnice Blachowniańskiego Bunkra” organizowany przesz PSP nr10 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasza  szkołę reprezentowały Ala  Szyndzielorz, Iga  Szejna oraz Julia Degner.

Uczestnicy zostali podzieleni na  trzyosobowe zespoły, nie  stanowiące  drużyn  szkolnych;  każda  ekipa  miała  swojego opiekuna-nauczyciela, także losowo przydzielonego.

Zadania polegały  na rozwiązaniu zagadek logicznych, spostrzegawczości w czytaniu i interpretacji map, zdjęć i rekwizytów pochodzących z okresu istnienia w Blachowni zakładów chemicznych, obozu jenieckiego oraz bombardowań i wyzwolenia  obozu.

Różnice między ekipami  były nieznaczne a o  trzecim miejscu zadecydowała  dogrywka. najlepszą uczestniczką została Ala- była ona członkiem drużyny która zajęła drugie miejsce.

wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody.

Opiekunem grupy  był  Krzysztof Kucharski