Aktualności

Właśnie trwa Europejski Tydzień Sportu.

W 2023 roku obchody Europejskiego Tygodnia Sportu przypadają na okres od 23 września (sobota) do 30 września (sobota).

Europejski Tydzień Sportu jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, pochodzenia społecznego czy poziomu sprawności. Musimy być aktywni regularnie – w pomieszczeniach i na zewnątrz – przez cały rok, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz wspierać integrację społeczną.

Zainaugurowany w 2015 roku Europejski Tydzień Sportu powstał w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys braku aktywności. Pomimo, że sport i aktywność fizyczna w znacznym stopniu przyczyniają się do dobrobytu obywateli Europy, poziom aktywności fizycznej obecnie pozostaje w stagnacji, a nawet spada w niektórych krajach. Takie akcje jak Europejski Tydzień Sportu uświadamiają, jak ważny jest dla wszystkich aktywny tryb życia. Niezależnie od tego kim jesteśmy i co robimy. Nawet niewielki wzrost regularnej aktywności fizycznej może mieć głęboki wpływ na nasze długotrwałe zdrowie. Tydzień ma na celu dać ludziom na całym świecie trampolinę do aktywności.

Również w naszej szkole społeczność uczniowska bierze udział w różnych aktywnościach, które mają na celu pokazać, jak ważny w życiu człowieka jest sport i ruch.

Written by - - 206 Views