Aktualności

Aktywne Miasta – wspólnie kręcimy kilometry

Aktywne Miasta – wspólnie kręcimy kilometry

Zachęcamy wszystkich uczniów, Rodziców i sympatyków naszej szkoły do udziału w akcji „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Miasto Kędzierzyn-Koźle może powalczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Wystarczy pobrać aplikację, ruszyć w drogę i kręcić jak najwięcej kilometrów. Jako grupę zachęcamy do wybrania naszej szkoły.

To już trzecia edycja zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Głównym celem projektu jest zachęcanie do wyboru roweru, jako codziennego środka transportu i  sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz promocja aktywnego trybu życia.

W uzyskaniu jak najlepszego wyniku dla naszego miasta pomóc może każdy, kto wsiądzie na rower i ma przy sobie smartfona. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację “Aktywne Miasta” (https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/dolacz-do-rywalizacji), zalogować się, wybrać Kędzierzyn-Koźle i grupę PSP16 oraz pamiętać o uruchomieniu  programu przed przejażdżką. Każdy przejechany kilometr to punkty dla naszego miasta i szkoły. Dodatkowymi plusami dla każdego posiadacza aplikacji są np. zniżki u partnerów akcji i możliwość zdobycia specjalnej odznaki.

Rywalizacja w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc.

Written by - - 441 Views