Aktualności

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy w trzech grupach wiekowych wraz z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. Było sportowo, radośnie i zdrowo!

Klasy 1-3 przeprowadziły rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej, zjadły wspólne pyszne zdrowe śniadanie i poszły z gaikami na przywitanie wiosny.

Klasy 4 i 5 również wzięły udział w rozgrywkach sportowych a następnie zajadali się pysznymi zapiekankami i spalali kalorie na boisku szkolnym.

Nasi najstarsi uczniowie z klas 7a i 8aib udali się na pierwszy wiosenny rajd pieszy na boisko sportowe do Ujazdu i tam piekli pyszne kiełbaski.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest symboliczna, ponieważ symbolizuje trisomię 21. chromosomu, która jest przyczyną występowania tego zespołu. Symbolem święta stały się kolorowe skarpetki, najlepiej z różnych par. kolorowe, różniące się od siebie skarpetki symbolizują nie tylko odmienność genetyczną i społeczną, ale także radość, jaką mają w sobie osoby z zespołem Downa. Tego dnia, w geście solidarności z osobami z tą wadą genetyczną, założyliśmy właśnie takie skarpetki.  

Written by - - 591 Views