Informatory dla rodziców oraz absolwentów

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przygotowało specjalny przewodnik dla uczniów i rodziców, który jest ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020.

Przewodnik ma pomóc uczniom w pokonaniu trudności z podjęciem decyzji edukacyjno-zawodowych i odpowiedzieć na pytania, co chce się dalej w życiu robić i kim zostać, a potem tu i teraz postanowić do jakiej pójść szkoły, która najlepiej przygotuje do osiągnięcia zawodowych celów i pozwoli na realizację zaplanowanej ścieżki własnej kariery.

Przewodnik  zawiera pełną ofertę na nowy rok szkolny z podziałem na profile nauczania.

Nowością jest technik rachunkowości w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu, technik automatyk i technik programista w ZSTiO w Azotach. Nowością jest też pracownik obsługi hotelowej w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach – to nowy zawód wyodrębniony z istniejącego już kierunku technik hotelarstwa.

Szkoły w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim to siedem placówek, w tym szkoła specjalna, dwa licea oraz szkoły zawodowe i techniczne. Wszystkie znane są z tego, że dobrze nauczają i umiejętnie przygotowują do zawodu, poprzez szeroką sieć współpracy z firmami i świetnym zapleczem praktycznym. W tym roku aż cztery z nich mogą pochwalić się srebrnymi tarczami jakości według najnowszego rankingu „Perspektyw”.

AL

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PEŁNĄ OFERTĄ SZKÓŁ :

Przewodnik dla rodziców i uczniów

Oferta edukacyjna powiatu

Oferta dla absolwentów szkół podstawowych

Oferta dla absolwentów gimnazjum

Nowy przewodnik :  Oferta edukacyjna część 2

źródło: https://www.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/8458/czas-wybrac-najlepsza-dla-siebie-szkole-sprawdz-w-specjalnym-przewodniku-najnowsza-oferte-edukacyjna.html