Miejski projekt edukacyjny „100-lecie Odzyskania Niepodległości”

” Nasza flaga – drogą do wolności”

11. 05.2018r. uczennice z kl. IIga wraz z opiekunem p. Iloną Szafarczyk uczestniczyły w warsztatach artystycznych zorganizowanych w PSP nr 11 pt. ” Nasza flaga – drogą do wolności”. Drużyny z poszczególnych szkół prezentowały swoje wizje artystyczne, które po zebraniu w jedną całość, będą tworzyły baner inspirowany flagą narodową.

Oto nasza propozycja:

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Konfrontacje Teatrów Ruchu i Pantomimy

25.05.2018r. w PSP 11 odbyły się Konfrontacje Teatrów Ruchu i Pantomimy w ramach Miejskiego Projektu “100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. Tematem tegorocznej edycji była szeroko rozumiana wolność w artystycznej interpretacji. Zespół taneczny z naszej szkoły składający się z uczennic z klas I i III pod opieką Iwony Stasiak zdobył II miejsce w kategorii klas I-IV. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania mimo, że charakter zespołu jest inny. Po raz pierwszy zaprezentowały się w takiej formie przekazu, jakim jest teatr tańca, pantomima. Na uwagę zasługuje również fakt, że na przygotowanie miały zaledwie tydzień. Dziękujemy grupie tanecznej oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie do występu.

Iwona Stasiak, Patrycja Kluger

” Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazu”

06. 06.2018r. Odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez PSP nr 19 w ramach 100-lecia Odzyskania Niepodległości pt.” Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazu”. W turnieju brały udział szkoły z terenu Kędzierzyna jak również drużyna zaproszona z Kietrza.

Bal kotylionowy

03.10.2018r.  Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbył się bal kotylionowy. Ubrani w biało-czerwone stroje z wpiętymi kotylionami rozpoczęliśmy bal od zatańczenia poloneza.