Kandydaci na patrona PSP 16 wyłonieni w głosowaniu poszczególnych klas:

klasa 1a – Mikołaj Kopernik
Jest to postać najbardziej znana z podanych kandydatów. Wspominaliśmy też Kopernika na lekcjach, co było związane z realizacją treści programowych. Wcześniej dzieci wykonywały prezentację kandydatów i przedstawiały ją na zajęciach kreatywnych. Wyboru kandydata uczniowie dokonywali wspólnie ze swoimi rodzicami, ponieważ są to zbyt mali uczniowie, aby samodzielnie mogli sprostać temu zadaniu. Myślę, że ciekawy sposób w jaki dzieci prezentowały kandydatów, wpłynął na klasowy wybór. Uczniów zafascynowało to, że był tak wszechstronnie uzdolniony i zainteresowany kosmosem. Był odważnym człowiekiem, który nie bał się głosić swoich teorii. Przyczynił się do rozwoju nauk ścisłych. Może być godnym wzorem do naśladowania, bo był osobą wierzącą, religijną i człowiekiem dążącym do postępu i rozwoju cywilizacji.
Mikołaj Kopernik - astronom - biografia, odkrycia i ciekawostki
klasa 2a Jan Paweł II
Uczniowie klasy II wybierając kandydata na Patrony szkoły w osobie Jana Pawła II sugerowali się między innymi tym, że:
* jest On jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie,
* przebaczył zamachowcy, który chciał Go pozbawić życia,
* w kościele w Sławięcicach są jego relikwie,
* odwiedził ponad 100 krajów świata,
* był bardzo lubiany przez Dzieci i Młodzież,
* w domu mają obrazki z jego wizerunkiem,
* ktoś bliski w rodzinie opowiadał im o tym kim był św. Jan Paweł
klasa 3a Jan Paweł II
Był dobry dla dzieci i dla ludzi. Kochał dzieci. Kochał życie. Uwielbiał zwierzęta. Jest wzorem. Jest strasznie fajny.
klasa 3b Jan Paweł II
Jan Paweł II był dobrym człowiekiem. Kochał dzieci i chciał ich dobra. Zrobił dużo dla całego świata. Chciał, aby na świecie zapanował pokój. Był dobry dla wszystkich. Przebaczył osobie, która go postrzeliła. Jest świętym. Jest wzorem do naśladowania.
klasa 4a – Jan Paweł II
To człowiek znany na całym świecie. Pielgrzym, który cały swój pontyfikat poświęcił na bliski kontakt z ludźmi. Nasi rodzice i dziadkowie spotykali się z nim podczas pielgrzymek. W jego sercu szczególne miejsce zajmowały dzieci i młodzież. Został uznany świętym. W naszym kościele znajdują się jego relikwie.
klasa 6a – Robert Koch
Był niemieckim lekarzem i wybitnym bakteriologiem, współtwórca nowoczesnej bakteriologii i nauki o chorobach zakaźnych. Jego badania przyczyniły się do powstania szczepionki przeciw gruźlicy. Przez lata badał naturę gruźlicy oraz metody jej leczenia w szpitalu im. Augusta Hohenlohe w Sławięcicach. Został laureatem Nagrody Nobla za badania nad gruźlicą.
21. ROBERT KOCH – SAPAVIVA
klasa 7aRobert Koch
Twórca mikrobiologii lekarskiej stanowiącej podstawę diagnostyki i leczenia wszystkich chorób zakaźnych. Odkrywca bakterii wywołujących wąglika, cholerę i gruźlicę. Wynalazca lekarstwa na gruźlicę. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1905 r. za badania nad gruźlicą. Związany z regionem przez dziesięć lat (do roku 1903) badał naturę gruźlicy oraz metody jej leczenia w Szpitalu im. Augusta Hohenlohe w Sławięcicach.
21. ROBERT KOCH – SAPAVIVA
klasa 7b – Jan Paweł II
klasa 8a – Jan Paweł II
Był to człowiek, który dokonał przełomu w dziejach Polski. Wspierał młodzież, dbał o chorych, samotnych i starszych.
ROZMIAR CZCIONKI
KONTRAST