Aktualności

Oferta szkół średnich

Zespół Szkół im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu

Szanowni Rodzice i Absolwenci Szkoły

W imieniu Grona Pedagogicznego  i Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcice) serdecznie zapraszamy do kontynuacji nauki w naszej szkole. W zaistniałej sytuacji nie jesteśmy w stanie osobiście przekazać Państwu informacji o szkole i rekrutacji. Wszystkie niezbędne wiadomości znajdziecie Państwo na naszej szkolnej stronie https://www.slawiecice.edu.pl/.

Tam są aktualne opisy kierunków  i zawodów w jakich uczymy w Zespole Szkół nr 3. Jest również specjalna zakładka :harmonogram rekrutacji  ( gdzie podana jest stroną za pomocą której uczniowie logują się i wybierają szkoły z naszego powiatu https://opolskie.edu.com.pl/kandydat/app/access_locked.html oraz terminy  rekrutacji)

Wszelkie pytania proszę kierować pod adresem szkoły sekretariat@slawiecice.edu.pl lub telefonicznie na nr 77 483 49 93

Pozdrawiam serdecznie, v-ce dyr. Zespołu Szkół nr 3 im. M.Reja w Kędzierzynie-Koźlu Beata Lipok

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie klas 8,

mieliśmy nadzieję osobiście zawitać w murach Państwa szkoły, żeby przedstawić ofertę edukacyjną naszego liceum oraz zachęcić Waszą młodzież do odwiedzenia nas podczas Dnia Otwartego, niestety… Wziąwszy pod uwagę zaistniałą sytuację, przesyłamy Państwu ulotkę promocyjną, dzięki której (może podczas lekcji wychowawczych bądź w ramach doradztwa zawodowego?) Wasza młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się, gdzie znajduje się budynek naszej szkoły, poznać profile klas, wejść na naszą stronę i Facebooka i przekonać się o tym, że NAPRAWDĘ WARTO kontynuować naukę w LICEUM NR I 🙂 w Opolu. 

Gdyby Państwo, uczniowie bądź rodzice mieli jakieś dodatkowe pytania, chcieli dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do zadawania pytań, nasz zespół zawsze chętnie odpowie i wyjaśni ewentualne wątpliwości. 

1. Joanna Radaczyńska PONIEDZIAŁKI godz 12.30 – 14.30 (+48 602 517 173)

2. Joanna Wajer-Kochanek WTORKI godz 15-16 oraz CZWARTKI godz 14-15 (+48 607 454 582)

3. Urszula Derek ŚRODY godz 10-11 (+48 502 563 226)

4. Agnieszka Pawelec i Ewa Futkowska odpowiedzą  na Państwa pytania via gmail:

pawelec.agnieszka@lo1.opole.plfutkowska.ewa@lo1.opole.pl

5.Piotr Wajs we WTORKI  (godz 17-18) proponuje wideokonferencje, link na Faceboku szkoły.

Zapraszamy do LO NR I w Opolu

Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie

Akademia Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej – Szkoła Branżowa I Stopnia i Technikum w Opolu

Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować, że Izba Rzemieślnicza w Opolu powołała Akademię Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej w skład której wchodzą:

  1. Szkoła Branżowa I stopnia – kształcenie w 35 zawodach rzemieślniczych.
  2. Technikum – kształcenie w zakresie zawodów technik usług fryzjerskich, technik informatyk, technik logistyk.
  3. Szkoła Policealna – kształcenie w zawodach technik bhp, technik florysta.

Szkoły te są szkołami publicznymi a organem prowadzącym jest Izba Rzemieślnicza w Opolu. Stosowne pozwolenia podpisane zostały przez Prezydenta Miasta Opola. Akademia Rzemiosła zlokalizowana jest w Opolu przy ul. Luboszyckiej 9. Jest to jedyna szkoła tego typu na Opolszczyźnie. Dyrektorem Akademii jest Pan Łukasz Denys tel. 532 518 475, który udzieli odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania. www.akademiarzemiosla.opole.pl

Celem przyświecającym powstaniu Akademii było utworzenie szkoły przyjaznej uczniom i ich rodzicom, szkoły twórczej, wspierającej rozwój swoich wychowanków a także szkoły kształcącej młodych adeptów pod potrzeby opolskiego rynku pracy, z dużym naciskiem na naukę praktyczną. Swoją ofertę edukacyjną kierujemy także do osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesny system nauczania, nacisk na naukę języków obcych, przygotowanie do egzaminów czeladniczych, szeroka gama innowacji, wyjazdów studyjnych, warsztatów, gwarancja praktyk zawodowych, wykładów akademickich, kameralna atmosfera, umożliwiają uczniom efektywną edukację, troskliwe wychowanie oraz rozwój i kształtowanie własnych osobowości.

Rekrutacja do naszych szkół prowadzona jest w taki sam sposób jak do innych szkół publicznych z wykorzystaniem platformy internetowej Vulcan.

Poniżej przesyłam linki gdzie media informują o naszej inicjatywie:

Written by - - 89 Views