KONKURS FOTOGRAFICZNY “PTAKI W NASZEJ OKOLICY”

KONKURS FOTOGRAFICZNY  “PTAKI W NASZEJ OKOLICY”

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO “PTAKI W NASZEJ OKOLICY”

DRODZY UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym poświęconym ptakom. Jego celem jest doskonalenie spostrzegawczości, cierpliwości i kreatywności uczestników. Oprócz tego będziecie mieli okazję aby wzbogacić wiedzę o zwyczajach ptaków występujących w naszej okolicy o tej porze roku. Co zrobić, aby wziąć udział?

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dostarczenie maksymalnie trzech zdjęć
o  wymiarach 10×15 cm oraz na płycie CD;  Pamiętaj koniecznie, że osoba zgłaszająca się musi być zarówno uczniem PSP nr 16 jak i autorem zgłaszanych zdjęć!

Prace konkursowe proszę składać do 21 marca 2020 roku w sali 43 do

p. Małgorzaty Witczak

Jesteś zainteresowany? Przeczytaj instrukcję jak działać przy zgłaszaniu się do konkursu krok po kroku:

1. Możesz zarówno wyjść z domu i szukać obiektów do sfotografowania, jak również w nim pozostać, czekając, aż ptaki same przylecą do np. karmnika na twoim balkonie, najlepiej z aparatem fotograficznym*.
  2. Obserwujesz otaczający Cię Świat.
  3. Dostrzegasz zwykłe/niezwykłe  ptaki.
  4. Niczym paparazzi „pstrykasz” kilka zdjęć.
  5. Przeglądasz zrobione fotografie i wybierasz maksymalnie trzy – nadajesz im tytuły, według własnego pomysłu.
  6. Wywołujesz te trzy zdjęcia w formacie 10×15 cm oraz opisujesz – swoim imieniem i nazwiskiem, klasą, datą  i miejscem wykonania zdjęcia, nazwą gatunku  fotografowanego ptaka  oraz wymyślonym wcześniej tytułem.
  7. Zgrywasz je (zdjęcia) także na  płytę CD.
  8. Wypełniasz formularz zgłoszeniowy.
  9. Oddajesz do 21 marca formularz zgłoszeniowy oraz zdjęcia (w formacie papierowym i elektronicznym) p. M. Witczak**
  10. Z niecierpliwością czekasz na wyniki konkursu J.

* Organizator nie zabrania korzystania z innych urządzeń robiących zdjęcia, pragnie jednak zauważyć, iż zdjęcia robione aparatem fotograficznym po wywołaniu do wersji papierowej są dużo lepszej jakości niż te wykonane innymi urządzeniami;
** Organizator zastrzega sobie prawo do zachowania papierowych i elektronicznych wersji zdjęć.

Widzisz, jakie to jest proste?

Nie czekaj, zrób zdjęcie już dziś i weź udział w zabawie!

Organizator ma w zanadrzu niespodzianki dla autorów najlepszych zdjęć.

Zapraszam,

Organizator konkursu: