W ramach realizowania projektu MedJa – szkoła krytycznego myślenia, uczniowie klasy VIII w czwartek 07 listopada 2019 r. spotkali się w szkole z bardzo dobrze znanym całej społeczności sławięcickiej panem Gerardem Kurzajem. Tym razem pan Kurzaj wystąpił w charakterze redaktora naczelnego „Gazety Sławięcickiej”. W niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o powstaniu pierwszych numerów gazety. O tym, jak to się właściwie stało, że zaczęła ona być wydawana. Kto pracuje nad jej wydaniem i skąd czerpane są tematy artykułów zamieszczanych w gazecie.

Przez cały czas trwania projektu uczniowie i uczennice będą prowadzić młodzieżową kolumnę

TU MÓWIĄ MŁODZI!

To miejsce dla młodych i ich spraw. Przestrzeń, by mówić o najnowszych trendach, o modach, o aplikacjach, filmach, grach i innych bieżących tematach. To kolumna od młodych dla młodych, ale też trochę korepetycje dla dorosłych, którzy nie mają o tym wszystkim pojęcia, choć przecież całkiem duży procent społeczeństwa to właśnie młodzież. To miejsce na jej głos!

Dziękujemy bardzo panu Gerardowi Kurzajowi za tak owocne spotkanie. Mamy nadzieję, że kolumna dla młodych w „Gazecie Sławięcickiej” nie zakończy się wraz z końcem realizacji projektu.